Bebeklerde Pişikleri Önlemenin Yolları

Bebeklerde Pişikleri Önlemenin Yolları

Geçmişten günümüze kadar bebeklerin en büyük problemlerinin başında pişikler gelmektedir. Pişikler bebeklerin hem rahatsız olmalarına hem de zaman içerisinde huzursuz hal ve hareket sergilemelerine neden olmaktadır. Bu yüzden ebeveynlerin en dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Uzman görüşlerinden yararlanarak hazırladığımız bu makalemizde; bebeklerde pişikleri önlemenin yolları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Pişiklerin birçok nedeni olduğunu ve makalemizde sizlere pişiklerin nedenlerinden ve çözümlerinden ağırlıklı olarak bahsedeceğimizi bilmenizi isteriz.

Bebeklerde sık karşılaşılan sorunların başında gelen bu problemin ana nedeni bezlerin uzun süre bebeklerin popolarında kalmasıdır. Bezlerin içerisinde bulunan idrar ve dışkıların cilt ile uzun süre temasta kalmalarından dolayı meydana gelen bu kızarıklıkları önleyebilmek mümkündür. Bu kızarıklıkları önleyebilmek için yapmanız gereken birkaç etkili faktörün olduğunu ve bu faktörleri uygulayarak pişikleri önleme şansınızın bulunduğunu bilmelisiniz.

Özellikle bu konuda en dikkat edilmesi gereken; bebeklerin altlarını belirli aralıklar ile kontrol ederek dışkı veya idrar olması durumunda altlarını değiştirmek olacaktır. Buna dikkat ettiğiniz taktir de bebeğinizin cildi ile fazla temasta bulunmayan idrar ve dışkılar; günümüzde çocukların en büyük sorunlarından olan pişiklerin meydana gelmesinin önüne geçecektir.

Çocuğunuzun bez bölgesini temizlerken kullanabileceğiniz en doğal ve en zararsız şeyin su olduğunu unutmamalısınız. Özellikle bebeğinizin altını temizlerken tercihinizin ılık su olması son derece dikkat etmeniz gereken konuların başında gelmektedir. Çünkü günümüzde birçok annenin en kolay yöntem olarak gördüğü ıslak mendil kullanılmasından dolayı bebeklerin bazılarının vücutları ve tenleri bu durum karşısında kimyasal reaksiyon göstermektedir. Buda aslında çocukların popolarında pişiklerin meydana gelmesine neden olmaktadır.  Islak mendillerin zararı sadece bununla kalmamakta, aynı zamanda bu mendillerin bıraktığı nemli ortamlar bebek bezleri içerisinde uzun süre kalarak;  vücutta mantar enfeksiyonlarının oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden ıslak mendil kullanmak yerine; ılık su kullanmanız pişikleri önlemeniz de en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Ancak bebeğinizin altını ılık su ile temizledikten sonra, dikkat etmeniz gereken bir diğer husus bebeğinizin bez bölgesini son derece titiz bir şekilde kurulayarak, cildin kuru olarak bezlenmesini sağlamak olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar